Soľná jaskyňavstup sa začína na celú hodinu (o 9:00; 10:00; 11:00...20:00) 
* deti do 10 rokov majú 50% zľavu 
dospelý50 minút8,00 €
permanentka na 10 vstupov 10 x 50 minút50,00 €

Soľná jaskyňa je miestnosť vybudovaná z prírodných kvádrov soli z pakistánskych a poľskych soľných baní. Na podlahe je rozsypaná morská soľ z Mŕtveho a Jadranského mora. Pohodu dotvára počúvanie pokojnej relaxačnej hudby. Ovzdušie je nasýtené vysokou koncentráciou soli s obsahom jódu, brómu, draslíka, vápnika, horčíka, železa a ďalších prvkov.

Inhalácia má pozitívne účinky na dýchacie cesty, poruchy štítnej žľazy, srdcovo cievne ochorenia, ako aj na stavy vyčerpanosti. Pobyt v jaskyni má tiež veľmi pozitívne účinky na kožu. Podľa Jaroslava Mikulu, lekárskeho riaditeľa SLK Piešťany, slaný aerosól v jaskyni pôsobí na pokožku pacienta účinnejšie ako pri mori, kde ju chráni vrstva opaľovacieho krému. Klimatizácia udržiava príjemnú teplotu okolo dvadsiatich stupňov a vysokú vlhkosť vzduchu, ktorá napomáha šíreniu soli do ovzdušia. K celkovej atmosfére prispieva interiér, ktorý imituje steny umelými kvapľami. Návštevníci tak z obyčajnej prijímacej kancelárie prejdú dverami do trošku tajuplného prostredia s mikroklímou, ktorá zodpovedá morskému pobrežiu.
 
Pobyt v jaskyni to je relax, ktorý pomáha liečiť: astmu, infekcie dýchacích ciest, alergie rôzneho pôvodu, zápaly (dutín, hrdla, hltanu, nosa), chronickú nádchu, dermatologické ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu, neurózy, stavy prepracovanosti a v neposlednom rade sa v jaskyni zrýchľuje metabolizmus buniek, čím pomáha odbúravať tukové zásoby a celulitídu.
 
Podľa lekárov 45-minútový pobyt v soľnej bani zodpovedá čo do zdravotných účinkov až trojdňovému pobytu pri mori. Soľ, ktorou sú pokryté steny miestnosti sa dostáva do ovzdušia a návštevník pohodlne oddychujúci na ležadle, ju počas pobytu intenzívne inhaluje. Účinnými látkami, ktoré vdychuje, sú jód, draslík, vápnik, horčík a selén.
 
Najmä pre malé deti, ktoré si môžu priniesť vedierka a hrať sa ako na skutočnej pláži, môže byť návšteva soľnej jaskyne skutočný zážitok. A podľa lekárky Márie Jedrusiakovej sú ozdravné účinky dôležité práve pre deti, ktoré si ešte len budujú imunitný systém. Okrem soli z Mŕtveho mora sa používa aj soľ z Poľska. Dôvod má spočívať skôr v lepších zdravotných účinkoch. Pri kombinácii rôznych druhov soli sa podľa A. Orčíka dostáva do ovzdušia väčšie množstvo prvkov. Ich prenikanie do vzduchu v miestnosti navyše podporujú malé fontány.
 
Na zvýšenie liečebného efektu a jeho trvania odporúčame absolvovať sériu desiatich liečebných pobytov. To môžu potvrdiť aj astmatici, u ktorých sa potom trvalo rozšíria zúžené priedušky, nie ako pri požití liekov, kde ide vždy o dočasné rozširenie.
 
Baňa je akusticky izolovaná a seansy sprevádza relaxačná hudba, ktorá využíva princípy muzikoterapie. Jaskyňa je súčasne vybavená ionizátorom, zvlhčovačom ovzdušia.

Mikroklíma napomáha pri liečení nasledujúcich chorôb:
 

 • Zápal hrdla, nosa - chronická nádcha
 • Priedušková astma, dermatologické choroby
 • Akné - kožné choroby
 • Alergie, neurózy a stres
 • Spomaľuje proces starnutia


Účinky týchto minerálov v kamennej soli:
 

 • Jód – napomáha pravidelnej funkcii štítnej žlazy
 • Vápnik – posilňuje bunky v tele, aktivizuje enzýmy
 • Horčík – pôsobí proti stresu, spomaľuje proces starnutia, regeneruje organizmus
 • Draslík a Sodík – napomáhajú látkovej výmene a uľahčujú vylučovanie toxických látok z buniek
 • Zinok – prevencia proti akné, podporuje obnovu buniek
 • Selén – spomaľuje proces starnutia pokožky
 • Bróm – pomáha hojiť kožné ochorenia