PIVNÝ KÚPEĽ  (PRE 2 OSOBY)  40 MIN / 45,- EUR

Čo je to pivný kúpeľ?


Pivný kúpeľ je liečebná procedúra zameraná na regeneráciu tela i ducha. Na prípravu kúpeľa sa používajú Ingrediencie používané na verenie piva. Sú teda výlučne prírodného charakteru.

Pivný kúpeľ na Prednej hore je výnimočne kvalitný najmä tým, že doň pridávame nielen pripravenú zmes, ale aj skutočné čapované pivo Predná hora. Kombináciu svetlej 12°-ky a tmavej 11°-ky. Dodávajú tak kúpeľu ozajstný pivný zážitok.

Odporúčaná teplota kúpeľa sa pohybuje okolo 37 °C. Keďže účelom je absolútne pohodlie a relax, máte možnosť dopustiť si buď teplú alebo studenú vodu. Každý podľa vlastnej chuti.
 
Samozrejme v miestnosti je umiestnený výčap a poháre, kde si môžete v ľubovoľnom množstve čapovať naše pivo. Práve našu najväčšiu pýchu svetlú 12°-ku alebo veľmi obľúbenú tmavú 11°-ku.
 

Liečivé účinky kúpeľa


Je až prekvapujúce aké blahodarné účinky majú ingrediencie v pive a samotné pivo na ľudský organizmus.
Z tých zásadných je to regenerácia a zvyšovanie vlhkosti pokožky, zlepšenie látkovej výmeny, detoxikácia organizmu. Kúpeľ má taktiež antibakteriálny účinok, zmierňuje rôzne kožné choroby. Prospieva kĺbom, svalom, a má mnohé ďalšie účinky...

To najdôležitejšie je však uvoľnenie. To nastane, keď sa v miestnosti stlmí svetlo a vy sa ponoríte do horúceho kúpeľa s omamnou chmeľovou vôňou. Vychutnáte si vychladený dúšok poctivého remeselného piva a započúvate sa do príjemnej hudby. V tej chvíli cítite ako z vás postupne opadáva stres a napätie z posledných dní a vám sa na tvári začína objavovať úsmev...

Súčasťou kúpeľa je samozrejme vírivka, ktorá umocňuje celkový pocit z kúpeľa. Či už jeho liečivé účinky, alebo samotný relax.
 
Kúpeľ však nie je vhodný pre deti kôli prístupu k alkoholu a malému množstvu alkoholu v samotnom kúpeli.
Taktiež sa kúpeľ neodporúča ľuďom, ktorým nevyhovujú teplé kúpele vo všeobecnosti.
 
Súčasťou kúpeľa môže byť aj chmeľový zábal na tvár s mimoriadnymi účinkami na regeneráciu a vláčnosť pokožky, určený najmä pre ženy.
 
Kaďa je stavaná buď pre 1 alebo 2 osoby.

 

Popis procedúry

  • pred kúpeľom je možné naniesť chmeľový zábal na tvár
  • do kúpeľa vchádzame nahí
  • čas kúpeľa 20-25 minút
  • pre intenzívnejší účinok, je vhodné zabaliť sa po kúpeli do plachty (nesprchovať sa) a ľahnúť si v tepidáriu na vyhrievané lehátko ešte na minimálne 20 minút
  • Po kúpeli sa neodporúča sprchovať zhruba 5-6 hodín, nakoľko z prilepených pivných prísad sa stále vstrebávajú cez póry v pokožke potrebné minerály.

 
Chmeľový zábal – zábalová maska na základe emulzie oleja a vody s chmeľovým extraktom