Novinky
  1. Poukaz
  2. Apartmánový dom
  3. Cenník
  4. Wellness

Napísali o nás

Dromedar.sk   30. január 2014

Predná hora: turistický a cyklistický raj

 


SLOVENSKO - Väčšina z nás pozná Prednú horu v súvislosti s protialkoholickou liečebňou. Priblížime vám, prečo sa Prednú horu a jej okolie oplatí navštíviť aj mimo liečby závislostí. 


Predná hora je sedlo s nadmorskou výškou 865 m.n.m. Leží priamo v srdci Slovenska, tvorí hranicu medzi Muránskou planinou a Stolickými vrchmi. Nachádza sa v ňom dedinka alebo presnejšie osada s rovnomenným názvom.

Táto nenápadná osada uprostred hôr skrýva veľmi zaujímavú históriu a pamiatky, ktoré by tu nik nečakal.

 

Kaštieľ Predná hora

Impozantný kaštieľ, ktorý dal postaviť bulharský cár Ferdinand Coburg, prekvapí svojou polohou uprostred lesov. Jeho stavba začala v roku 1912 a za dva roky bola dokončená hrubá stavba. V dôsledku svetovej vojny sa plného dokončenia dočkal až neskôr. Po druhej svetovej vojne sa kaštieľ dostal do vlastníctva štátu. Od roku 1952 slúžil ako tuberkulózne sanatórium. Od roku 1973 sa zmenil na protialkoholickú liečebňu. Neskôr k protialkoholickej liečbe pribudla liečba drogových závislostí. Kaštieľ obklopuje rozsiahly park. Veľmi pekné prostredie je vhodné na nenáročné prechádzky. Neďaleko sa nachádza poľovnícky zámoček bulharského cára.

 

 

 

Poľovnícky zámoček Ferdinanda Coburga

Reprezentatívny poľovnícky zámoček kúpil bulharský cár Ferdinand Coburg začiatkom 20. storočia vo Viedni na poľovníckej výstave. Stavbu tohto zámočku situoval do oblasti na Prednej Hore, ktorú mal tak veľmi rád a ktorú často navštevoval. Bolo to miesto jeho oddychu a najväčších životných záľub - poľovníctva a botaniky.

Návštevníci sa dozvedia fakty o živote a histórii rodu Ferdinanda Coburga prostredníctvom pútavého výkladu a prehliadky piatich miestností. Nachádzajú sa tu kópie grafických listov od nemeckého maliara a medirytca Johanna Eliasa Ridingera. Jeho grafiky boli obľúbené medzi šľachtou a zdobili mnohé zámky, kaštiele a sídla nižšej šľachty.

 

Múzeum zvoncov Šumiac

Šumiac je malebná dedinka zhruba 13 km od Prednej hory. Unikátna zbierka zvoncov je vystavená v rodinnej drevenici Mikuláša Gigaca v Šumiaci. Obsahuje viac ako 2 tisíc kusov zvoncov rôznych tvarov. Nájdete tu zvonce liate, plechové, drevené, hlinené, sklenené, pletené a iné. Majiteľ múzea nevyrobil ani jeden zvonec vo svojej zbierke. On ich len zozbieral a skompletizoval. Okrem zvoncov zo Slovenska objavíte v jeho zbierke zvonce z Maďarska, Švajčiarska, Japonska, Egypta, ruského Leningradu, Ameriky, Austrálie, Španielska, Kambodže či Madeiry. V rodinnej drevenici návštevníci môžu obdivovať i zvonkohry a taktiež netypické hudobné nástroje, ako je napríklad drumbľa.

 

 

 

Wellness penzión Predná hora

Novorekonštruovaný penzión v horách prekvapí svojich návštevníkov najmä špičkovým wellness centrom. Dokonalý relax je zabezpečený viacerými úrovňami.

Či už je to Vodný svet s unikátnym dreveným stropom v tvare stromu alebo Vitálny svet s bylinkovou, mentolovou, horskou saunou, vírivkou, masážnou sprchou, ochladzovacím bazénom a tepidáriom, ale najmä práve otvorenýHradný wellness. Je to úplne nový komplex s atmosférou stredovekého hradu. Nachádzajú sa tu ďalšia parná sauna, soľná parná baňa, infrasauna, vnútorná i vonkajšia vírivka, kneippov kúpeľ a tepidárium s výhľadom na okolitú panorámu.

Začať i končiť turistiku či cyklistiku sa oplatí práve v penzióne. Nachádza sa tu parkovisko, reštaurácia, ubytovanie a v neposlednom rade wellness centrum. Je súčasťou mnohých turistických a cyklistických trás na Muránskej planine. Dostanete sa odtiaľ priamo na Muránsky hrad, Veľkú lúku. Pár kilometrov autom a ste v dedinke Šumiac, odkiaľ sa dá ísť priamo na Kráľovu hoľu. Osada Predná hora sa nachádza zhruba 300 m od penziónu.

 

 

Predná hora poskytne svojim návštevníkom komplexné služby od historických pamiatok, cez turistiku, cyklistiku, nádhernej prírody, lokálnych tradícií až po luxusný wellness relax.

 

 
Dromedar.sk   24. október 2013

http://dromedar.topky.sk/cl/11170/1366075/Zda-sa-vam--ze-poznate-Slovensko--Co-vsetko-neviete-o-Muranskej-planine-

 Zdá sa vám, že poznáte Slovensko? Čo všetko neviete o Muránskej planine?


 


Prastaré lesy, viac ako 400 jaskýň, voľne chované kone či špičkové wellness zariadenie... Takmer každý kút Slovenska skrýva mnohé zaujímavosti, o ktorých vedia len ľudia žijúci v danom kraji. Jednou z podobných oblastí je aj Národný park Muránska planina. Svojou jedinečnosťou je to územie nielen slovenského, ale priamo svetového formátu. 


Spomínať napríklad Muránsky hrad ako najvyššie položený a jeden z najrozľahlejších hradov v strednej Európe alebo Lykovec muránsky ako miestny endemit, ktorý nerastie nikde inde na svete len na hradnej skale Cigánka, zrejme nie je pre mnohých nič nové. Počuli ste však už o Ochtinskej agonitovej jaskyni, ktorá predstavuje unikátny prírodný fenomén pútajúci pozornosť bohatosťou a rôznorodosťou aragonitovej výplne i svojráznym vznikom a vývojom podzemných priestorov? Podobné sprístupnené jaskyne sú len dve na celom svete. Jedna sa nachádza v Južnej Amerike a tá druhá práve v blízkosti Muránskej planiny. Jaskyňa je dokonca zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Krása prírodnej rezervácie Fabova hoľa spočíva najmä v tom, že tu má návštevník možnosť nerušene bez zásahu človeka pozorovať prirodzený cyklus lesa, v ktorom sa postupne nahrádza generácia prastarých, viac ako 170 ročných stromov mladými, za sprievodu bujného rozvoja vzácnych pralesných druhov živočíchov.

Tiež možno neviete, že Muránsku planinu tvorí vápencové pohorie a nachádza sa v ňom viac ako 400 jaskýň, vyše 50 ponorov a vyvieračiek. Alebo Veľká lúka, kde počas vojny pristávali lietadlá v nadmorskej výške až 900 m.n.m. a momentálne je strediskom voľného chovu koní.

 

 

Jedno z najpríjemnejších prekvapení Muránskej planiny je určite aj špičkové wellness zariadenie Penzión Predná hora.  Penzión oslavuje tohto roku 10-te výročie svojej novej éry, teda odkedy sa dostal do súkromného vlastníctva. Pri príležitosti tohto jubilea Penzión v tomto roku prešiel rozsiahlou rekonštrukciou.

Začiatkom roka sa vybudovalo šesť nových luxusnejších izieb. Imitácia kameňa, moderné podsvietenie a štýlový masívny nábytok vytvárajú atmosféru pre dokonalý relax. Rekonštrukciou prešiel aj bar a reštaurácia. Najviac však zaujme zmodernizovaný Vodný svet a v ňom unikátny drevený strop v tvare stromu. Nosné časti sú dielom talianskej firmy v spolupráci s lokálnym umelcom. K bazénu samozrejme patrí množstvo hydromasážnych atrakcií.

K existujúcemu Vitálnemu svetu sa dokonca momentálne pristavuje nové Wellness centrum, ktoré by malo byť otvorené koncom tohto roku. Pribudne infra sauna, turecké kúpele so slanou vodou, parná sauna, kneipov kúpeľ, bar, detský kútik či dve nové vírivky. Jedna dokonca pod holým nebom.

 

 

Okrem klasických masáží a rôznych procedúr s kozmetikou od Mŕtveho mora tu od novembra dokonca môžete využiť liečbu kyslíkom, teda Oxygenoterapiu. To všetko za bezkonkurenčne nízke ceny. Celková investícia v tomto roku dosiahne neuveriteľných 500 tisíc EUR. To je na tento región Gemera a Horehronia naozaj zaujímava suma. A  penziónu tak prischne prívlastok „...jeden z najväčších wellness centier na Slovensku...“. Teraz si dokonca môžete pobyt v tomto skvelom penzióne zakúpiť so zľavou až 58 percent tu.

Pre tých, ktorí radi spoznávajú naše krásne Slovensko alebo si radi vychutnajú wellness relax v mieste, ktoré doslova dýcha pokojom bez veľkých miest a množstva áut, môže byť Muránska planina mimoriadne zaujímavé miesto.

 

 
 

Global24     5. máj 2013

http://revuca.dnes24.sk/penzion-predna-hora-v-novom-sate-paradny-vodny-svet-bar-a-restauracia-cakaju-aj-na-vas-154057

Penzión Predná hora v novom šate. Parádny Vodný svet, bar a reštaurácia čakajú aj na vás

Penzión Predná hora oslavuje tohto roku 10-te výročie svojej novej éry. Pri tejto príležitosti sa majitelia rozhodli pokračovať v trende nastolenom práve pred 10-timi rokmi, a to v ďalšom skvalitňovaní a rozširovaní poskytovaných služieb svojim zákazníkom. A čo všetko je pre vás pripravené?

Vysoké ciele aj veľké investície do renovácie

Plán bol a stále je, vybudovať v našom regióne Gemera a Horehronia stredisko pre oddych, relax, zábavu pre všetkých milovníkov prekrásnej prírody na vysokej úrovni.

Cieľom je kvalitou a službami prekročiť hranice nielen najbližšieho okolia, ale aj samotného Slovenska a dostať sa úroveň až Európskej úrovne. Keďže ciele sú najvyššie, samotná investícia v roku 2013 sa tak vyšplhala až k sume 500.000 EUR.

Práce prebiehali od začiatku roka

V priebehu januára až marca 2013 sme pristavili v prízemí 6 nových luxusnejších izieb s príjemnou atmosférou vhodnou pre dokonalý relax.

Spätosť Penziónu s prírodou demonštruje napríklad imitácia kameňa. Najvyšší štandard poskytuje nábytok z masívu, 80cm LED TV, alebo moderné LED osvetlenie. To všetko, ako je u nás zvykom, za veľmi prijateľné, až ľudové ceny.

Vynovený bar aj reštaurácia

V apríli 2013 sme zrekonštruovali reštauráciu aj bar. Nové priestory takisto kombinujú myšlienku Penziónu, ostať spätý s prírodou, s najmodernejšími materiálmi a technológiami. Opäť tu prevláda drevo, kameň, ale napríklad aj LED osvetlenie.

Pripravené sú aj výstavy

V priestoroch reštaurácie a nového Vodného sveta dokonca pripravujeme trvalú výstavu svetoznámeho slovenského fotografa Ľubomíra Schmidu, ktorý svoje fotografie vystavuje a predáva nielen na Slovensku ale najmä v zahraničí. Fotografie budú vytlačené opäť nie na klasickom papieri, ale na plátne. Prvok, ktorý umocňuje zážitok zo samotnej fotografie a opäť podčiarkuje nadštandard a vysokú kvalitu nových priestorov.

Parádny nový strop vo Vodnom svete

Začiatkom apríla sme sa tiež pustili do výstavby nového stropu v existujúcom Vodnom svete. Tento strop bude ako ináč cely drevený. Drevené trámy budú vychádzať zo stredového stĺpa, ktorý bude miestnym umelcom s Michalovej vytvarovaný do imitácie kmeňa stromu.

Samozrejme ani samotný bazén neostane rovnaký. Doplnený bude novým podsvietením, novými atrakciami, lehátkami, osvetlením a všetko bude dýchať novými farbami.

Vodný svet bude spustený v sobotu 18.mája 2013.

Super akcia pre našich zákazníkov

Všetky vstupenky do Vodného sveta zakúpené medzi 18.5.2013 do 9.6.2013 budú zlosovateľné v tombole s množstvom zaujímavých cien.

Môžete sa tešiť na rôzne pobyty, masáže, procedúry v samotnom Penzióne Predná hora, alebo zaujímavý víkendový pobyt v hotely Diery v Terchovej, rôzne kozmetické balíčky od našich partnerov – renomovaných svetových značiek ako Clinique, Naturland, Highland cosmetics-Rosa Graf, pre chlapov tiež napríklad pivný balíček Šariš a mnohé ďalšie.

Počas tejto akcie 18.5.-9.6. budú v Penzióne prezentovať naši partneri svoje značky, podporené rôznymi darčekmi.

Vyvrcholením bude grilovačka a veľká tombola. Príde aj Ander z Košíc