Novinky
  1. UPOZORNENIE
  2. Pobytové balíčky

Mŕtve more

V jednej z povestí zachovanej do dnešných dní sa hovorí, že v časoch osídlenia Jeruzalemu Rimanmi v 70-tych rokoch n.l., hodili do Mŕtveho mora niekoľko previnilých otrokov v okovách, odsúdených na smrť. Rimania ostali veľmi udivení, keď sa zajatci neutopili. Otrokov znovu a znovu hádzali do vody, no zakaždým sa vynorili. Tak ich to šokovalo, že odsúdených omilostili. Paradoxný jav, ale je to fakt.

Toto územie si oddávna cenili pre zázračné účinky bahna Mŕtveho mora. Recepty predkov hojne využívala kráľovná, ktorú už po dvadsiatke natierali bahnom od hlavy po päty. Keď Marcus Antónius vybojoval pre svoju milovanú neprípustné brehy Mŕtveho mora, Kleopatra sa pustila do stavieb, ktoré by sme v súčastnosti nazvali farmaceutickými a kozmetickými firmami. Mimochodom, ich pozostatky sa zachovali do dnešných dní.

Mŕtve more nemá odtok, bolo by správnejšie nazvať ho jazerom. Jeho hladina leží vyše 400 metrov pod úrovňou svetového oceánu. Je najnižšie položeným miestom na Zemi. Legendárne Mŕtve more dnes ešte viac ako v minulosti udivuje svojimi neobyčajnými vlastnosťami. Ľudia sem prichádzali a prichádzajú s nádejou v zázračné uzdravenie. Skutočne unikátne more neuveriteľne pomáha trpiacim s najrôznejšími chorobami. Dá sa to vysvetliť mimoriadne liečivou klímou, morskou vodou bohatou na minerály, liečivým bahnom i terminálnymi minerálnymi prameňmi.
 
Pôsobenie tohto všetkého má na ľudský organizmus priam magický vplyv. Zázračné účinky sú možno znásobené aj mimoriadnym miestom, na ktorom sa Mŕtve more nachádza. Sú ním úzko späté tri náboženstvá a oddávna sa pokladá za centrum kozmickej energie. Štastlivci, ktorí Mŕtve more poznajú, vedia, že jeho vody chutia horkasto a olejnato. Všetkých, ktorí sem prichádzajú do nespočetných miestnych kúpeľov, dôrazne upozorňujú, že v mori nesmú zostávať dlho. Hrozili by im popáleniny najcitlivejších častí tela. Dôvody sú jednoduché. Okrem vysokej slanosti sa voda Mŕtveho mora odlišuje zvýšeným obsahom fosforu. Z ďalších minerálnych solí, biologicky veľmi dôležitých, obsahuje soli sodíka, kália, magnézia, vápnika a brómu.

Mimochodom, zložením mikroelementov je voda Mŕtveho mora identická s lymfou a krvou človeka. Pacienti miestnych kúpeľných kliník majú šancu overiť si na vlastnej koži posilňujúci a omladzujúci efekt kúpeľov s obsahom morských solí. Takéto kúpele normalizujú procesy látkovej výmeny a pôsobia na pokožku zmäkčujúco a hojivo. Liečivé bahná Mŕtveho mora, ktoré dnes využívajú na klinikách, sú z hľadiska liečebného účinku a vyliečených ochorení, nenahraditeľné.

Vo vode Mŕtveho mora sa neutopíte. Túto záhadu vedecky objasnil francúzsky fyzik Luis Gay-Lussac v roku 1819. Skúmal vzorky vody z Mŕtveho mora a objavil, že má neobyčajne vysokú koncentráciu solí. Taká slaná voda sa nenachádza nikde inde na svete. To však zďaľeka nie je jediná odlišnosť od iných morí. Neobyčajne liečivé vlastnosti majú aj bahná z brehov Mŕtveho mora.
Unikátna voda Mŕtveho mora vedcov zaujíma už dlho. Avšak len nedávno objavili v tejto vodnej nádrži život - jednobunkové riasy a najjednoduchšie organizmy. Sú to najstaršie živé bunky - archebaktérie, ktoré si udržali svoju unikátnu štruktúru po celé veky bez akýchkoľvek zmien. Genetický ústroj archebaktérií disponuje mohutnou životnou enegiou a chráni informácie nazhromaždené v boji o prežitie.
Vedci organizácie "Dr.Nona" ako prví na svete vytvorili bioorganominerálny komplex /BOMK/, ktorý obsahuje odvodené archebaktérie. 
Keď sa BOMK dostane do krvného riečiska, značne zvýši bunkovú imunitu na genetickej úrovni. S garanciou potvrdzujú, že následne sa mobilizujú všetky obranné sily organizmu a nastáva rýchlejšia obnova životných síl. Doktorka Nona ponúkla svoju originálnu technológiu - spojiť v bioorganominerálnom komplexe minerály Mŕtveho mora, elementy biomasy, extrakty bylín s vysokým obsahom biologicky aktívnych látok a aromatické oleje. Tento objav sa stal know-how organizácie a ja základom výroby hnojivej produkcie, ktoré nesie meno "Dr.Nona". V súčasnosti ponúka viac než 60 produktov, ktoré obsahujú šetrne zachované a ešte obohatené jedinečné dary Mŕtveho mora. Mnohi pacienti náležite ocenili životodarné a hojivé účinky týchto liečebných preparátov organizácie "Dr.Nona".

V záujme ozdravenia možno cestu k Mŕtvemu moru odporučiť každému človeku. Ak je však pre vás takáto púť za zdravím z rôznych dôvodov nedostupná, existuje znamenité východisko. Kúpanie v Mŕtvom mori si môžete nahradiť v domácich podmienkach.
Vrecúška solí Mŕtveho mora obsahujú aj oleje z levandule, harmančeka, tymiánu i ďalších liečivých rastlín, ktoré zosilňujú hojivé účinky morských solí. Z Izraelu ich expedujú do rôznych krajín sveta, medziiným do Ruska, USA i Nemecka. Voda Mŕtveho mora ma protizápalové a antiseptické účinky, lieči prechladnutia aj infekcie.
Aplikácia bahna, ktoré obsahuje prírodné antioxidanty a aromatické oleje, zlepšuje prekrvenie pokožky tváre, zvyšuje jej tonus, uvoľňuje bolesti v kĺboch i chrbtici. Prax ukázala, že Mŕtve more je v podstate živé a predlžuje život všetkým, ktorí používajú tieto liečivé preparáty.

Doplňujúce faktografické informácie o Mŕtvom mori: 
  • Dĺžka Mŕtveho mora je 76 km, šírka 17 km, plocha 1050 km2, hĺbka 350-400 m.
  • Má jediný prítok - rieku Jordán. Odtok more nemá, preto je správnejšie nazvať ho jazerom
  • Obsah kália v Mŕtvom mori je takmer 20x vyšší ako v Atlantickom oceáne, magnézia je v ňom viac 35x, kalcia - 42x, brómu - 80x
  • Z hľadiska zloženia solí sa Mŕtve more zásadne líši od všetkých morí na planéte. V ich vodách je z celkového obsahu solí 77% chloridu sodného. Vo vodách Mŕtveho mora je tento podiel 25-30% a podiel solí magnézia / chloridu a bromidu / je do 50%.