Novinky
  1. Poukaz
  2. Apartmánový dom
  3. Cenník
  4. Wellness

História Penziónu

1972

História zariadenia siaha do roku 1972, kedy bola spustená prevádzka hlavnej budovy zariadenia. Majiteľom zariadenia bol štátny podnik.

1979

Podstatným rokom bol pre rekreačné zariadenie rok 1979, kedy sa k hlavnému objektu chaty dostavali ostatné zariadenia rozširujúce ubytovacie kapacity a bolo dobudované športovo-relaxačné zázemie areálu. Investícia bola alokovaná do výstavby jedálne s kapacitou 100 hlavných jedál, bol vybudovaný bazén, ako zvýšenie štandardu poskytovaných služieb zákazníkom. V investičnej akcii bol taktiež vybudovaný objekt hvezdárne, ktorý poskytoval ubytovacie kapacity a možnosti sledovania oblohy v kupole objektu, ako ďalšiu atrakciu v rekreačnom areáli.

1989

V rozširovaní kapacity sa pokračovalo v roku 1989, keď boli vybudované samostatné ubytovacie kapacity pod označením Okály. V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že budovaná ubytovacia a rekreačno-relaxačná infraštruktúra v rámci tohto areálu slúžila vo väčšej miere pre usporiadania školení a rekreačné účely zamestnancov pôvodného majiteľa.

2003

V tomto roku areál zmenil majiteľa a takisto celkový charakter. Nasledovali rozsiahle investície:
- Rekonštrukcia a modernizácia ubytovacích kapacít v hlavnej chate s cieľom zmeny zatriedenia zariadenia z pozície turistická ubytovňa na nový štandard ubytovacích služieb v rozsahu  zariadení s označením  penzión**.
- Rekonštrukcia kotolne

2005

- Rekonštrukcia kuchyne, recepcie a najmä prestavba 2 starších suchých sáun na moderné wellness centrum s množstvom sáun, vírivkou, ochladzovacím bazénom, tepidáriom a masážnou sprchou. V Penzióne sa taktiež objavili nové relaxačné služby formou rôznych masáží, zábalov a procedúr.

2007

- Rekonštrukcia bazéna na Vodný svet plný vodných atrakcií - vírivá rieka, bublinkové masáže, hydromasážne zariadenia, plavecký bazén, a iné.

2013

Rok 2013 sa opäť začal rozsiahlou investičnou aktivitou pre zvýšenie kvality, či už ubytovania alebo poskytovaných služieb. Rekonštrukciou prešiel bar, reštaurácia aj vodný svet.
Najnovčšou novinkou roku 2013 bolo otvorenie úplne nového wellness centra s atmosférou stredovekého hradu, pod názvom Hradný wellness.

2014

V máji 2014 bola ukončená výstavba piatich drevených chalúpiek. Ponúkajú ubytovanie v ľudovom štýle.

2016

Ďalšie nové objekty v areále. Apartmány planina. Okrem zvýšenej celkovej kapacity areálu, sa majitelia apartmánov rozhodli rozšíriť aj ponuku služieb pre turistov a cyklistov.  

2017

V júni 2017 bol otvorený MINI PIVOVAR PREDNÁ HORA s kapacitou do 1000 HL piva ročne, ktorý je umiestnený taktiež v rodinnom Wellness penzione Predna hora. V lete 2017 sme otvorili aj vonkajšiu terasu a piváreň s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.